PIKNIK RODZINNY 2013
W niedzielne popołudnie 16 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół przy DPS w Kadłubie odbył się II Piknik Rodzinny. Uczestniczyli w nim obecni i byli uczniowie szkoły ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i innymi bliskimi. Z zaproszenia na piknik skorzystała Naczelnik Wydziału Edukacji p. Ewa Pinkawa z rodziną.

Piknik był imprezą otwartą dla wszystkich osób niepełnosprawnych z rodzinami z powiatu strzeleckiego. Uczestnicy pikniku mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, bazą lokalową i dydaktyczną, poznać historię szkoły, obejrzeć wystawy prac uczniów, prezentację o sukcesach szkoły oraz kroniki szkolne. 

Dla wszystkich zaplanowano mnóstwo atrakcji.  Szkolny zespół muzyczny pod kierownictwem nauczycielek Lidii Choroby i Marty Kapica wystąpił z wiązanką piosenek turystycznych. Dzięki uprzejmości pp. Marioli i Zygmunta Król ze Spóroka można było przejechać się ich bryczką.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się jazda na flikerach, malowanie twarzy,  zabawy plastyczne oraz  wspólne  konkursy na wesoło.

Nie zabrakło słodkiego poczęstunku: waty cukrowej kręconej przez nauczyciela Romana Bema oraz wyśmienitych ciast upieczonych przez wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. W „kawiarni pod dębami” można było napić się kawy i porozmawiać z nauczycielami i innymi rodzicami. Dziękujemy Burmistrzowi Strzelec Opolskich za użyczenie nam stołów i ławek.

Najwięcej zachwytu wzbudził przyjazd grupy motocyklowej „TROOPERS OF HIGHWAYS MC POLAND  CZAPTER STRZELCE OPOSLKIE  I KRAPKOWICE” oraz  możliwość przejażdżki na ich wspaniałych motocyklach.  

Spotkanie w formie pikniku pozwala doświadczyć dobrej zabawy w radosnej i rodzinnej atmosferze  osobom niepełnosprawnym i społeczności lokalnej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok.